Алергічний риніт і проблема викривлення носової перегородки

Алергічний риніт і проблема викривлення носової перегородки

Алергічний риніт — це захворювання, при якому запалюються слизові оболонки носових пазух внаслідок впливу зовнішнього подразника (алергену). Серед подразників варто виділити пилок рослин, дим, різкі запахи, пил, шерсть тварин, пиловий кліщ, деякі продукти, а також сильний холод. При алергічному риніті спостерігається сильна закладеність носа, рясні виділення з носа, свербіж, постійне чхання, сльозотеча, почервоніння очей, головні болі, зміна смакових відчуттів.

Причини виникнення захворювання вазомоторні, в тому числі спадковий фактор, погана екологічна ситуація, куріння. Викривлення носової перегородки теж є однією з причин прояви алергічного риніту. Діагноз встановлюється на підставі скарг пацієнта, загального огляду порожнини носа, риноскопії. За необхідності призначається дослідження мазка з порожнини носа, загальний аналіз крові. Якщо проблему не усунути, набряклість слизових може поширитися на слухові труби, що позначається на якості слуху хворого. Через ушкодження слизової у пацієнта з’являються носові кровотечі, сухий кашель, хрипота в голосі, ослаблення зв’язок.

Викривлення носової перегородки часто викликано перенесеними раніше захворювань, травмами, вродженими або спадковими факторами, особливостями будови і індивідуального розвитку лицьового скелета. Лікування проводиться оперативне. Доцільність такого втручання визначає лікар. Існують протипоказання для оперативного лікування:

  • похилий вік пацієнта;
  • хвороби крові;
  • цукровий діабет;
  • серцево-судинні патології;
  • злоякісні утворення;
  • інфекційні захворювання.

Як правило, до 18 років хірургічна операція на носовій перегородці не виконується, так як це може призвести до порушень нормального розвитку лицьового скелета. Але при ускладненому диханні можливе проведення септопластики в більш ранньому віці. Операція дозволяє відновити нормальне носове дихання, поліпшити якість життя, нормалізувати сон.

Операція по усуненню викривлення носової перегородки успішно проводиться в медичному центрі VV Clinic в Києві. У клініці створені всі необхідні умови для проведення хірургічних отоларингологічних втручань. Пацієнт спостерігається в клініці під час післяопераційного відновного періоду. Записатися на консультацію до ЛОРа можна будь-яким зручним способом. Тут же виконуються всі необхідні аналізи, дослідження, повноцінна діагностика ЛОР органів, маніпуляції, лікування.

Лікар-отоларинголог Фурманчук Ніна Василівна

Ціни