Cтоп паніка: психосоматика та коронавірус

Стоп паніка: психосоматика та коронавірус

Сьогодні найактуальніша тема — проблема швидкого поширення коронавіруса по світу. Одних людей ця тема вже трохи втомила, інші — панічно бояться інфекції.

Чому ж не можна з одного боку легковажно ставитися до захворювання, а з іншого — піддаватися масовому психозу? Статистичні дані з кожним днем ​​демонструють зростання темпів зараження здорових людей. Все це призводить до того, що людина починає «приміряти на себе» маску хворого, більш уважно аналізувати свої відчуття і зміни в організмі.

Наскільки б страшний не був вірус, тривала нервова напруга вкрай негативно позначається на стані здоров’я кожного з нас і ось чому.

Багато вчених неодноразово надавали результати своїх досліджень, демонструючи вплив психологічного настрою людини на розвиток будь-якого захворювання, а також на процес одужання від хвороби. Все це ґрунтується на психосоматиці.

Ця наука представляє напрямок медицини, який займається вивченням впливу різних психологічних чинників на розвиток тієї чи іншої хвороби.

Важливо розуміти, що організм людини влаштований таким чином, що будь-які зміни в ньому взаємопов’язані між собою.

Так, погіршення фізичного стану внаслідок травми, соматичних захворювань негативно впливає на психологічний настрой. У свою чергу, депресії, занепокоєння певною проблемою, нервове перенапруження накладає свій відбиток на нашу фізичну активність.

Це зовсім не означає, що одного разу перенервувавши, людина відразу починає хворіти. Зараз мова йде про хронічне психоемоційне напруження, яке супроводжує людину і вдень, і вночі. Внаслідок цього змінюється гормональний фон в організмі, порушується сон, можуть навіть з’явитися шкірні висипання, зумовлені стресом.

Найнеприємніше, що на цьому тлі знижується імунний захист організму, що вкрай небажано в період епідемії. З цього витікає висновок — чим більше людина панікує, тим більше збільшується ризик його інфікування.

Як убезпечити себе від інфекції на сьогодні знає кожен з нас — дотримання правил особистої гігієни, використання маски за необхідності, зменшення часу проводження в місцях з великим скупченням людей, а також виключення контакту з хворими, що мають ознаки респіраторного захворювання.

Тепер важливо перестати нагнітати ситуацію у себе в голові і дати собі правильну установку — «Чому я повинен захворіти, якщо дотримуюся всі рекомендації з профілактики? Я буду здоровим».

Налаштувати себе на позитив допоможуть спеціальні установки. Крім того, не слід приймати близько до серця розповіді знайомих, сусідів про різні випадки хвороби (багато що може виявитися просто чутками).

Усі разом ми зможемо перемогти коронавірус, але тільки за умови дотримання рекомендацій ВООЗ і збереження повного емоційного спокою.

Статтю підготував директор клініки Яковчук Валерій Віталійович

Ціни