Знайшли новий спосіб знищити ракові клітини

Знайшли новий спосіб знищити ракові клітини

Вченими був знайдений новий спосіб боротьби з раковими клітинами, а саме мішень, на яку варто направляти всі сили для знищення злоякісних клітин. Це може стати проривом в області онкологічних захворювань, дозволить врятувати мільярди людей.

Щодня мільйони клітин в організмі піддаються самознищенню, що потрібно для попередження мутацій, які є фактором у розвитку злоякісних захворювань. Що стосується ракових клітин, у них порушений даний процес, вони не реагують на імпульси, що посилаються імунною системою.

Зупинити розмноження злоякісних клітин може нове відкриття вчених з Пенсільванії. Дослідження проводилося в медичній школі Перельмана на базі університету. Вона більше 20-ти років є однією з кращих шкіл Америки. Школа отримує хороше фінансування з боку Національних інститутів охорони здоров’я.

Протягом довгого періоду часу вчені намагалися знайти спосіб впливу на ген MYC, який при його мутації або гіперактивності бере активну участь у розвитку пухлини при багатьох формах раку. Однак вплинути на цю мішень виявилося не так просто.

У дослідженні проводилося спостереження за змінами в клітинах лімфоми, молочних залоз, а також кишечника. Крім того, досвід проводився на мишах із злоякісною патологією. В ході досліджень оцінювалася робота білка ATF4. Його блокування супроводжувалася гіперпродукцією білка злоякісними клітинами, що призводило до загибелі останніх.
Вчені виявили, що даний білок контролює хімічний шлях, пов’язаний з геном MYC, який впливає на розмноження, дозволяє статися злоякісної трансформації клітин.

Аналізуючи результати дослідження, вчені прийшли до висновку, що ATF4 не тільки активує гени, які відповідають за зростання MYC, а й контролює темпи синтезу білків 4Е-ВР клітинами. Шляхом блокування ATF4 у мишей вдалося посилити синтез 4Е-ВР, що призвело до смерті ракових клітин. Таким чином, вчені загальмували темпи зростання пухлини у мишей з лімфомою, колоректальним раком.

Дослідження показало, що у випадках, коли онкопроцес у людей обумовлений MYC, ATF4, 4E-BP, також можна використовувати даний метод впливу на злоякісне захворювання.
Раніше команда дослідників під керівництвом Константіноса Куменіса, професора Річарда, директора відділу досліджень в радіаційної онкології показала вплив ферменту PERK, який активує ATF4. Однак завдяки новому дослідженню вдалося встановити, що пригнічення роботи PERK не завжди гальмує пухлинний ріст. Це все тому, що MYC контролює процес за участю ферменту GCN2, який проходить паралельно.

Куменіс говорив, що необхідно рухатися далі в дослідженнях, щоб визначити мішень для впливу на розмноження злоякісних клітин. Цей експеримент показує, що вченим слід працювати над пошуком способів впливу на ATF4, так як саме він є одним із стимуляторів росту.

Подальші дослідження будуть спрямовані на вивчення процесу впливу на онкопатологію, а саме виявлення побічних реакцій методу і оцінку його ефективності. Також триватимуть досліди по виявленню інших ланцюгів розвитку ракових хвороб.

Дані дослідження можуть допомогти в розробці нового терапевтичного підходу при онкопатології. На сьогоднішній день вже існують інгібітори, які гальмують вироблення ATF4.

Ціни