Чутливість в грудях після мамопластики

Чутливість в грудях після мамопластики

Зміна чутливості в грудях після мамопластики — поширена проблема, що хвилює жінок. Дана тема цікава не тільки пацієнткам, яким вже була проведена операція, але і тим, хто тільки готується до збільшення молочних залоз.

З огляду на травматичність і складність операції, під час хірургічного втручання, можуть пошкодитися нервові закінчення, що надалі може стати причиною порушення чутливості грудей.

У процесі передопераційного обстеження пластичний хірург проводить огляд молочних залоз у жінки, призначає додаткові дослідження, після чого вибирає форму імплантатів і техніку виконання мамопластики.

На консультації жінка повинна поставити всі запитання хірургу, які її хвилюють. Також вона повинна знати деякі нюанси:

В перші 15-20 днів після мамопластики спостерігається оніміння грудей у ​​80% жінок. Це обумовлено тканинним набряком і здавленням нервових закінчень.
Реакція організму на імплантати може виражатися як зниженням, так і збільшенням чутливості.
Лише у 4% жінок відзначається зниження чутливості протягом року і більше після операції.

Тривале оніміння грудей може бути наслідком травмування міжреберних нервів, який відповідає за чутливість молочних залоз. Це відбувається під час операції, саме тому так важливо вибрати досвідченого пластичного хірурга. У Медичному центрі “ВВ Клініка” працюють кваліфіковані фахівці, експерти в галузі пластичної хірургії з великим професійним стажем. Пластичні хірурги проходили стажування в кращих клініках України, Європи та Америки. Медичний центр “ВВ Клініка” готовий надати допомогу пацієнтам, як в питаннях «краси», так і лікуванні захворювань внутрішніх органів.

На ступінь чутливості грудей після операції також впливає вибір способу доступу під час хірургічного втручання хірургом.

Субмамарний доступ — імплантат вводиться через розріз, зроблений під грудьми. В такому випадку тканина молочної залози практично не травмується, і нервові закінчення залишаються неушкодженими. Ризик появи розладів чутливості мінімальний.
Періареолярний — розріз здійснюється по контуру ареоли, що дозволяє зробити післяопераційні рубці непомітними на тлі пигментированной області залози. У разі вибору даного способу доступу ризик пошкодження нервових закінчень високий, в тому числі травмуються залізисті протоки. Відновлення чутливості після мамопластики може затягнутися на рік.
Аксилярний доступ — розсічення тканин у паховій зоні уздовж заднього краю великого грудного м’яза. При цьому тканина залози, нервові закінчення, які розташовані в області соска, не ушкоджуються. Аксилярний розріз небезпечний ризиком травмування міжреберних нервів (перетин нерва або його здавлення імплантатом).

У більшості жінок після мамопластики відбувається відновлення чутливості протягом перших 2-х тижнів, значно рідше оніміння зберігається до півроку.

До групи ризику по післяопераційних порушень чутливості грудей входять жінки:

  • з високим розташуванням субмамарної складки;
  • з конусоподібною формою грудей, вузькою підставою;
  • з дефіцитом тканин;
  • яким проводиться повторна операція — з заміни імплантату, коли здійснюється висічення старої капсули, формування нової.

Щоб прискорити процес відновлення чутливості, рекомендується дотримуватися таких правил:

  • використовувати компресійну білизну;
  • проводити протинабрякову терапію в ранньому післяопераційному періоді, що необхідно для зменшення тиску тканин на нервові закінчення;
  • приймати судинні та протизапальні препарати;
  • приймати вітаміни групи В, а також препарати, що покращують провідність нервових імпульсів;
  • пройти курс фізіотерапевтичних процедур.

Після мамопластики пацієнтка повинна строго дотримуватися лікарські рекомендації та регулярно відвідувати кабінет хірурга для контролю над перебігом післяопераційного періоду.

У медичному центрі ВВ Клініка працюють спеціалісти з хірургії, які здатні виконати широкий перелік пластичних та естетичних операцій: Кара-Казарян А.А., Стрішенець В.П., Петренко О.В.

Статтю підготувала пластичний хірург Кара-Казарян А.А.

Ціни