Ліпосакцію зробила, чи можна гуляти сміливо?

Ліпосакцію зробила, чи можна гуляти сміливо?

Ліпосакція — пластична операція, в ході якої з певних ділянок тіла видаляються надлишки жиру. Сьогодні це популярна процедура, спрямована на корекцію фігури, а не на схуднення. Ліпосакція підходить тим пацієнтам, у яких є проблемні зони, які потребують корекції. Якщо пацієнт має значну зайву вагу, ліпосакція йому не допоможе. Найбільш часто звертаються в клініку для зменшення об’єму талії, стегон. Фахівці не рекомендують видаляти занадто великий обсяг жиру, щоб не порушити кровообіг.

Після проведення ліпосакції існує ризик повторного утворення жирової тканини при недотриманні кількох основних правил. Які ж вони? Потрібно розуміти, що результати операції будуть помітні не відразу. Спочатку на шкірі зберігаються набряклість, синці. Це невіддільна складова операції. Остаточний результат буде видно приблизно через 2-3 місяці. Так що не потрібно впадати у відчай, якщо зовнішній вигляд після оперативного втручання не відповідає ідеалу. Хворобливі відчуття теж обов’язково будуть. Лікар виписує знеболювальні препарати для усунення болю.

Деякий час після процедури для правильного відновлення тканин лікарі рекомендують носити компресійну білизну. Вона стимулює кровообіг, зменшує набряклість тканин. Компресійний трикотаж дозволяє зменшити неприємні відчуття після операції. В період реабілітації, який займає в середньому 2-3 тижні, заборонені активні навантаження. Заняття спортом і фізичні вправи краще відкласти приблизно на місяць до повного загоєння пошкоджених тканин. Повертатися до навантажень потрібно поступово.

Важливо розуміти, що ліпосакція не вирішує проблем із зайвою вагою. Щоб зберегти її результат на довгий час, потрібно змінити спосіб життя і харчування. Багато в чому результативність операції залежить від пацієнта і того, як він виконує рекомендації лікаря.

Після ліпосакції немає потреби дотримуватися певної суворої дієти. Але деякі обмеження їжі допоможуть не набрати знову зайві звичні кілограми. Найкраще віддавати перевагу овочам і фруктам, продуктам з високим вмістом білка. Від газованої води, солодощів, мучного і жирного необхідно відмовитися. Теж стосується алкоголю. М’ясні і молочні продукти сприяють накопиченню жиру, тому хоча б на деякий час від них краще відмовитися. Ефективніше буде дробове харчування по 4-5 разів на день, але порції мають бути невеликими. Після вечері перед сном лікарі рекомендують піші прогулянки.

Пластичні хірурги в VV Clinic в Києві здійснюють ліпосакцію та інші операції в області естетичної хірургії. Крім того, тут працюють лікарі різних медичних напрямків. У клініці створені всі умови для безпечного і ефективного лікування великої кількості захворювань.

Статтю підготувала пластичний хірург Кара-Казарян Арміне Арменаківна

Ціни