Мамопластика. Коли можна повертатись до занять спортом

Мамопластика. Коли можна повертатись до занять спортом

Мамопластика — це пластична операція, яка проводиться з метою корекції розміру, форми молочних залоз. Важливо не тільки саме хірургічне втручання, але й передопераційний період, післяопераційна реабілітація. Перед хірургічним втручанням проводиться повне обстеження пацієнтки, що дозволяє виявити протипоказання, оцінити загальний стан здоров’я, а також визначити обсяг оперативного втручання.

Після мамопластики важливо дотримуватися лікарських рекомендацій, що потрібно для гладкого перебігу післяопераційного періоду, попередження розвитку ускладнень. Одним з головних умов реабілітаційного періоду є обмеження фізичного навантаження. Починаючи спортивні заняття раніше рекомендованого часу, пацієнтка ризикує зіткнутися з такими ускладненнями, як:

 • Внутрішня кровотеча, розвиток якої пов’язаний з неповним загоєнням пошкоджених при операції тканин. Це призводить до травмування кровоносних судин, накопиченню крові в тканинах, формуванню гематоми, що може інфікуватися.
 • Розходження швів, що спостерігається при неповному зрощенні тканин. При відсутності сформованого рубця існує ризик розходження країв рани.
 • Посилення больових відчуттів. Для відновлення пошкоджених тканин потрібен час і спокій. Фізичне навантаження може перешкоджати процесу загоєння і збереженню болю на довший період.
 • Зміщення імплантатів. Справа в тому, що імплантати повинні фіксуватися не тільки хірургічним шляхом, але й сполучною тканиною, для утворення якої потрібен час. Надмірна фізична активність призводить до руху імплантатів і, відповідно, неповного їх приляганню до сполучної тканини.
 • Капсулярна контрактура, яка формується при неправильному утворенні сполучної тканини, наявності локального запального процесу. Таким чином, виникають ділянки тканин з більшою щільністю, які викликають біль і скутість при русі.
 • Грубий рубець, який утворюється внаслідок надмірного розростання тканини, посиленого кровообігу в даній зоні при фізичному навантаженні. Так замість акуратного шва на грудях з’являється помітний шрам.

У більшості випадків повноцінне фізичне навантаження дозволяється не раніше, ніж через 3-6 місяців після мамопластики. Терміни залежать від:

 • розміру, форми імплантатів;
 • пружності природної тканини молочних залоз;
 • методу фіксації імплантатів;
 • віку пацієнтки;
 • наявності супутніх захворювань (діабет, аутоімунні хвороби).

Обмеження фізичних навантажень зовсім не означає повний спокій. Він також загрожує такими проблемами, як порушення відтоку лімфи, обмеження рухливості верхніх кінцівок.

Навантаження треба збільшувати поступово, вони не повинні викликати біль:

 • Перші 3 дні після операції необхідний повний фізичний спокій даної зони.
 • Протягом наступних трьох тижнів дозволяється рух в руках, який зазвичай присутній при ходьбі, прийомі їжі, самообслуговуванні.
 • Починаючи з 4-го тижня, потрібно починати виконання вправ — плавний підйом рук (не високо), далі треба розтягувати тканини прооперованої зони таким чином — стоячи біля стіни на витягнуту руку, слід піднімати/опускати її, як би «крокувати» пальцями по поверхні стіни.
 • Через 6-8 тижнів після узгодження з лікарем можна починати плавання, підйом вантажу до 2-х кілограмів, однак не доводячи себе до знемоги.
 • Через 3 місяці дозволяється розтяжка, зміцнення м’язів спини, преса.
 • Після закінчення піврічного періоду допускається більш інтенсивне навантаження — віджимання, важчі вправи для зміцнення м’язів плечового поясу, спини. При цьому можуть зберігатися дискомфортні відчуття в області оперованих тканин.

Важливе правило післяопераційного періоду — це носіння компресійної білизни з подальшою її заміною на спортивну. Це необхідно для попередження зміщення імплантатів.

У перші півроку після хірургічного втручання слід відмовитися від різких рухів руками, надмірного навантаження на грудні м’язи. У зв’язку з цим не рекомендуються заняття бодібілдингом, біг на тривалі дистанції, професійні танці, силові види спорту (підняття штанги, вправи на перекладині), баскетбол, теніс, будь-які види єдиноборств.

Дізнатися всі нюанси реабілітаційного періоду, а також ознайомитися з особливостями перебігу підготовчого етапу і самого хірургічного втручання можна в медичному центрі VV Clinic. Тут ведуть консультативний прийом кращі досвідчені фахівці, в тому числі пластичний хірург. У клініці також можна пройти обстеження, записатися на прийом до кардіолога, сімейного лікаря, проктолога, гастроентеролога, невролога, гінеколога та інших вузькопрофільних спеціалістів.

Статтю підготувала пластичний хірург Кара-Казарян Арміне Арменаківна

Ціни