Як народжувати з гемороєм?

Як народжувати з гемороєм?

Народження дитини саме по собі сильний стрес для організму. Навіть найбільш підготовлені жінки переживають як все пройде. А якщо пологи обтяжені супутніми діагнозами, наприклад, гемороєм? Це захворювання лідирує серед проктологічних патологій у жінок. Жінка, яка народила хоча б один раз, страждає від цієї недуги в кілька разів частіше за ту, що не народжувала. Під час вагітності це захворювання розвивається досить часто. Лікарі рекомендують в першу чергу не панікувати, це може негативно позначитися на дитині. Краще довірити розв’язання проблеми досвідченому акушер-гінекологу та лікарю-проктологу.

Природні пологи з таким діагнозом пройдуть без ускладнень при правильній підготовці до потуг і профілактиці загострень. Якщо геморой діагностували ще до вагітності, то жінці потрібно приділити особливу увагу профілактичним заходам. Важливо визначити стадію захворювання. На початкових етапах розвитку геморою допоможе дієта, помірне фізичне навантаження, дотримання режиму і консервативна терапія (мазі, свічки). На більш пізніх стадіях хвороби (третя або четверта стадія) лікарі приймають рішення про природний перебіг пологів або про кесарів розтин.
Причини та ознаки геморою під час вагітності

Геморой – це патологічне збільшення вен і судин прямої кишки, що призводить до утворення шишок, гемороїдальних вузлів. Відбувається застій венозної крові, що призводить до розвитку тромбів. Причини, що зустрічаються частіше:

  • хронічні запори, спровоковані вагітністю;
  • гіподинамія;
  • порушення циркуляції крові в нижній частині тіла, викликане тиском матки на нижню порожнисту вену.

У процесі формування плоду збільшується ризик розвитку геморою. Частіше хвороба загострюється в третьому триместрі або в післяпологовий період.

Перша стадія недуги не має зовнішніх проявів. Жінка може відчувати біль під час дефекації, невелике свербіння, дискомфорт, можливо незначне виділення крові. У другій і третій стадії гемороїдальні вузли провисають частково або постійно. При цьому боляче сидіти, відвідувати туалет, може підвищитися температура тіла. Звертатися до лікаря потрібно при наявності будь-яких ознак захворювання під час виношування дитини.

Основні рекомендації дає гінеколог, який наглядає за вагітною. Серед них:

  • дієтичне харчування, що перешкоджає утворенню запорів;
  • лікувальна фізкультура, басейн та інші відповідні види фізичної активності;
  • медикаментозна терапія.

Для запобігання запорів добре підійдуть продукти з великим вмістом клітковини: овочі, фрукти, зернові. Молочні та кисломолочні продукти цілюще впливають на травний процес. А білкова їжа, жири, гострі та пряні приправи навпаки можуть викликати запор. Медикаментозне лікування призначається з урахуванням терміну пацієнтки. Хірургічне лікування призначається тільки при розвитку ускладнень геморою:

  • обмеження або змертвіння гемороїдального вузла;
  • гострий запальний процес бактеріального характеру;
  • ректальні кровотеча з ризиком розвитку анемії.

Хірургічні втручання проводяться по можливості малоінвазивними методами.

У медичному центрі VV Clinic працює команда фахівців, яка проконсультує жінок на всіх етапах вагітності. Кваліфікований гінеколог і проктолог допоможуть підготуватися до пологів, проведуть профілактику геморою.

Статтю підготували Власенко Т.Б. та Майборода В.В.

Ціни