З якого віку можна робити мамопластику

З якого віку можна робити мамопластику

Мамопластика — хірургічна корекція розмірів і форми молочних залоз. Це найбільш популярна пластична операція у світі. За допомогою маммопластики вирішуються основні проблеми, які турбують пацієнтів: зміна форми, збільшення або зменшення розміру грудей, виправлення асиметрії, повернення гарної форми грудей, підтяжка. Жінки та навіть чоловіки вдаються до такого хірургічного втручання з різних причин, вроджених або придбаних дефектів.

Як і будь-яка операція, маммопластика має ряд обмежень. Одне з них — вік жінки. Фахівці не проводять маммопластику жінкам до 18 років. І навіть після досягнення цього віку лікарі не поспішають оперувати і пропонують пацієнтці подумати, прийняти зважене рішення. Хірургічне втручання можна здійснювати тільки тоді, коли організм повністю сформувався. Молочна залоза разом з гіпоталамусом, гіпофізом і статевими органами бере участь у виробленні репродуктивних гормонів. Молодим жінкам, що не народжували, краще ретельно зважити своє рішення, проконсультуватися з психологом, крім пластичного хірурга.

Занадто рання маммопластика надалі може призвести до деформації. Поки організм ще не остаточно сформований, такі втручання можуть мати непередбачувані наслідки. Формування жіночого тіла відбувається поступово, а разом з цим приходить психологічне прийняття своїх форм. Тому більш зріле і зважене рішення навряд чи викличе проблеми надалі. Якщо проблему можливо вирішити безопераційним шляхом, то краще їм скористатися.

При цьому немає вікових обмежень, до яких можна робити маммопластику. Єдине, що потрібно врахувати, стан здоров’я жінки. Чим старша пацієнтка, тим складніше і довше буде тривати реабілітаційний період. Але як таких обмежень за віком немає, тільки за наявністю протипоказань для операції. Серед них:

  • злоякісні новоутворення;
  • інфекції або запальні процеси в гострій фазі;
  • проблеми згортання крові;
  • вагітність, лактаційний період;
  • соматичні розлади.

Перед пластичною операцією призначається ряд досліджень:

  • аналіз крові і сечі;
  • коагулограма;
  • аналіз на наявність інфекцій;
  • ЕКГ;
  • УЗД молочних залоз.

Тривалість реабілітаційного періоду залежить від багатьох чинників і вимагає виконання всіх рекомендацій хірурга.

У медичному центрі VV Clinic працюють кваліфіковані пластичні хірурги, які дадуть відповідь на всі питання пацієнтів під час консультації. Тут, в спокійній і невимушеній атмосфері можна ознайомитися з усіма особливостями маммопластики, дізнатися про можливі ускладнення і умови підготовки, пройти лабораторні дослідження та передопераційний період.

Статтю підготував лікар Яковчук Валерій Віталійович

Ціни