Як провести новорічні свята безпечно для здоров'я

Як провести новорічні свята безпечно для здоров'я

Новорічні свята є улюбленими для багатьох українців. А щедрий новорічний стіл вже є постійною складовою свята. Його підготовці присвячено багато часу. На столі кожної родини є багато різноманітних страв, солодощів, делікатесів. А що рекомендують лікарі? Як провести новорічні свята и не зіпсувати шлунок, не мати потім проблем зі здоров’ям?

Традиційне святкове застілля в Україні передбачає багато салатів з майонезом, багато м’яса, міцних напоїв. Ця їжа важка для шлунку, якщо з’їсти все, неодмінно стане зле. Тож дієтологи рекомендують не планувати дуже складних блюд, щоб не стояти годинами біля плити. Краще приготувати простіше меню і більше часу проводити з рідними і близькими. Основні поради при складанні новорічного столу:

  • не треба готувати всі святкові страви одразу, краще обрати декілька найулюбленіших традиційних блюд;
  • не варто готувати одразу на всі свята, деякі страви швидко псуються;
  • зробіть святкові салати трохи легшими, меньш калорійними;
  • страви краще запікати, а не смажити;
  • використовуйте більше овочів;
  • не зловживайте алкоголем.

Ще одна корисна порада – не треба проводити за святковим столом усю ніч. Після того, як багато з’їси та випити, лікарі рекомендують зробити перерву, прогулятися на дворі, потанцювати, грати у веселі ігри. Це дасть організму час на перетравлення наїдків. Бо важка їжа перетравлюється повільно, особливо, якщо випити зайвого алкоголю.

Щодо напоїв на новорічну ніч, краще не пити багато газованих чи дуже солодких напоїв. Поруч з важкою їжею та м’ясом вони підсилюють метеоризм у шлунку. А ще вони дуже калорійні, а разом із майонезними салатами та солодощами з кремом людина споживає за одну ніч дуже велику кількість калорій.

І звісно алкоголь. Міцні напої у великій кількості треба закушувати, наприклад, квашеною капустою чи огірком. Але це не врятує від сп’яніння. І про це треба пам’ятати. При споживанні алкоголю важливо пити багато рідини, простої води без газу, яка відновлює організм після зневоднення. Краще зустріти Новий рік у гарному настрою, з добрим самопочуттям, а не страждати від похмілля ще тиждень.

Цены