Чи можна займатися спортом із запаленням гемороїдальних вузлів

Чи можна займатися спортом із запаленням гемороїдальних вузлів

Запалення гемороїдальних вузлів — процес неприємний і болісний. У нормі стінки кровоносних судин добре підтримуються сполучною тканиною. При наявності патологічних процесів стінки судин послаблюються, набухають, приплив крові збільшується, відтік венозної крові погіршується. Запалі тіла надмірно наповнюються кров’ю, поступово випинаються, іноді з’являються зовні ануса. Для геморою характерні біль і печіння в задньому проході, набряклість. Можливі кровотечі, запальні процеси, утворення тромбів.

Причини геморою пов’язані з трьома основними проблемами:

 • неправильне харчування (часті запори, недостатнє споживання клітковини, алкоголь, гостра їжа);
 • незначна рухова активність (сидяча робота, малорухливий спосіб життя, ожиріння);
 • посилені фізичні навантаження (силові види спорту, важка фізична праця).

Чи можна займатися спортом при такому діагнозі? І якщо можна, то яким саме? Проктологи при лікуванні геморою рекомендують помірні навантаження з урахуванням причини розвитку захворювання. Лікування запальних процесів гемороїдальних вузлів — це комплекс заходів: медикаментозна терапія, дієтичне харчування, спеціальний комплекс вправ, спрямований на поліпшення кровотоку і зміцнення тонусу судинних стінок. Тобто тим, у кого геморой виник внаслідок низької фізичної активності, потрібно обов’язково займатися. Тим же, у кого геморой викликаний посиленими тренуваннями, лікарі рекомендують знизити навантаження.

Фахівці наполягають на обмеженні фізичних навантажень при загостренні захворювання, коли велика загроза кровотечі або випадання гемороїдальних вузлів. Після хірургічного лікування і видалення вузлів не треба займатися спортом приблизно два місяці. Будь-які силові навантаження при цьому заборонені.

При геморої найбільш корисні такі види спорту:

 • Плавання, тому що відбувається рівномірний розподіл навантаження на м’язи. Черевна порожнина не відчуває при плаванні надмірного тиску. Ходити в басейн рекомендовано в будь-якому віці, це корисно при вагітності та при надмірній вазі, при багатьох захворюваннях. Плавання сприяє поліпшенню кровообігу, усуненню застійних явищ.
 • Біг, тому що відбувається насичення крові киснем і поліпшення кровообігу. Біг рекомендовано як профілактика геморою. Під час бігу кров перекачується швидше, зменшуються застій крові, поліпшується стан стінок судин.
 • Спортивна ходьба, тому що надає помірні навантаження, зміцнює м’язи преса, поліпшує кровопостачання.
 • Йога зменшує застій крові при виконанні деяких асан.
 • Гімнастичний комплекс вправ підбирається індивідуально, залежно від ступеня тяжкості геморою.

Лікарі виділяють кілька видів спорту, які категорично заборонені при геморої:

 • важка атлетика;
 • бодібілдинг;
 • силове триборство;
 • кінний спорт;
 • велоспорт.

Навантаження на прес підсилюють внутрішньочеревний тиск, що негативно впливає на кровообіг в області тазу. Це призводить до загострення геморою, випадання гемороїдальних вузлів, появі кровотечі. Присідання при загостренні запального процесу гемороїдальних вузлів теж категорично заборонені, особливо обтяжені вагою.

Статтю підготував лікар-проктолог Майборода Віктор Володимирович

Ціни